logo

خواص پسته

پسته یکی از اعضای مهم و ثابت آجیل ایرانی است که میزان پتاسیم آن با این جثه کوچک برابر با پتاسیم پرتقال است و به علت داشتن مواد مغذی از اهمیت بسیاری برخوردار است. استان کرمان و شهرستان رفسنجان، مراکز اصلی تولید پسته در ایران بشمار می آیند. چهار نوع پسته در ایران تولید می شود :فندقی، کله قوچی، اکبری و احمد آقایی

خواص انجیر

انجیر، قند زیادی دارد. 50 درصد انجیر خشک را قند تشکیل می دهد. همچنین منبع خوبی از پتاسیم ، منیزیم ، کلسیم ، فسفر و ویتامین های C , B , A است. انجیر منبع غنی فیبر غذایی می باشد. لیگنین یک نوع فیبرغذایی غیرمحلول است که به مقدار زیاد در انجیر وجود دارد و نقش عمده ای در جلوگیری و رفع یبوست دارد.

کوتاه و مختصر درباره حبوبات

خبرگزاری تسنیم: دستیار طب سنتی ایران خواص برخی از حبوبات را از نگاه طب سنتی تشریح کرد. به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, حبوبات در طب سنتی دارای خواص بسیاری است که اگر آنها را با مصلحات تهیه شود و به خوبی عمل آوری شود به بدن سود زیادی می‌رسانن

خواص ضد درد آلبالو خشک

آلبالو خشک ، فعالیت آنزیم های دخیل در فرآیند التهاب و احساس درد را کاهش می دهد؛ در نتیجه می توان فعالیت ضددرد آلبالو را مطابق با استامینوفن، ایبوپروفن و ناپروکسن دانست.

خواص گردو

خواص گردو در بالا بردن قدرت باروری مردان آمار جهانی نشان می‌ دهد که از هر شش زوج یک زوج با مشکل ناباروری روبه رو هستند و ۴۰ درصد مشکل از طرف مردها می‌باشد.پیش از این نیز محققان ثابت کرده بودند که مصرف گردو روی باروری مردها معجزه می‌کند. این ماده‌ی غذایی مفید سرشار از اسید های چرب امگا ۳ می‌باشد که کیفیت اسپرم را بهبود می‌بخشد. پس اگر قصد پدر شدن دارید حتماً گردو میل کنید.

خواص طبی لوبیا سفید

خواص طبی لوبیا سفید خواص طبی لوبیا سفید لوبیا سفید کم خونی را برطرف می کند لوبیا سفید در برطرف کردن یبوست مفید است لوبیا سفید به نوسازی سلول ها کمک می کند. لوبیا سفید میزان قند خون را کاهش می دهد. فشار خون را کاهش می دهد. این لوبیا منبع غنی از فیبر با کلسترول پایین است. لوبیا سفید به خاطر وجود منیزیم عامل پیشگیری حمله قلبی است. به خاطر وجود پتاسیم و سدیم تنظیم کننده فشار خون و ضربان قلب است.